דף הבית
אודות
יומני מסע
כתבות
ספרים
מזג האוויר
גלריה
וידאו
סיפורי מסע
מעברי גבול
ENGLISH POSTS
האופנוען מסביליה - הצילומים
"היכולת להתרגל לחברה אשר חולה באופן מוחלט , אינה מדד לבריאות " .

אתר מסעות
מהים השחור לים הלבן

מסע למרוקו
MEDITERRANEAN 2 ATLANTIC

ברוכים הבאים לאתר ארטמוטו
גלישה מהנה

שתף |
כול יומני / מהים השחור לים הלבן     אתרים בעולם     סיפורי מסע - חברים     כל ההתחלות     מהים התיכון לאטלנטי 2010     מסע ליוון עם אופנוע לנבכי הקהילות היהודיות 2011     המסע לאסיה 2012      סובב האדריאטי 2018     חזרה לברלין     כל הקטגוריות

ארמון איסק פאשה / טורקיה

ארמון איסק פאשה

בבנייתו של איסהק פאשה סאראי החל בשנת 1685 ע"י צ´ולאק עבדי פאשה, ראש שבט כורדי, אשר ביקש מאדריכל ארמני לתכנן לו את בית המגורים היפה ביותר בעולם,


ארמון איסק פאשה
בבנייתו של איסהק פאשה סאראי החל בשנת 1685 ע"י צ'ולאק עבדי פאשה, ראש שבט כורדי, אשר ביקש מאדריכל ארמני לתכנן לו את בית המגורים היפה ביותר בעולם, לאחר שסיים את מלאכתו כרת את ידיו של האדריכל, על מנת שלא יוכל לתכנן עבור אף אחד מבנה דומה. הפאשה הכורדי בא על עונשו, ומת מהכשת נחש. המתחם הושלם בשנת 1784 ע"י בנו, מנהיג כורדי בשם איסחק (יצחק).
המבנה המרשים שלט על דרך המשי מהעמדה שבה נבנה על צלע הגבעה.
בזמנו צויד הארמון במותרות שלא נשמעו כדוגמתן באותה תקופה- חימום מרכזי, ביוב ומים זורמים. המסגד שבארמון היה פעיל עד שנות ה-80.
בארמון שוררת אווירה של חיי מותרות ותענוגות, והוא היה כנראה בית תענוגות יותר מאשר מצודת מגן.
באולם המשתה המפואר ומרובה העמודים היו בשעתו מראות בתוך תריסי הקשתות, כך שנשות הארמון יכלו ליטול חלק במשתאות שנערכו שם מבלי להיראות בעצמן ע"י אורחי הפחה.
בסוף המאה ה-19, מהלך ההכנות למלחמה ברוסיה, שימש הארמון את חילי הצבא, חלונות הזכוכית היקרים שלו נעלמו ובמקומם הודבקו גיליונות של עיתונים, עמודי השיש ופיתוחי האבן נותצו ו-400 החיילים ישנו בחדרים של פילגשי הפחה.
הדלתות המרהיבות והמצופות בזהב שהיו קבועות בעבר בשער הכניסה נלקחו ע"י הרוסים, והן מעטרות כיום את המוזיאון בסנט פטרבורג.
בעבודות השיפוץ שבוצעו כאן לאחרונה נבנו גג חדש וקירות חיצוניים סביב הארמון דמוי המבצר, הכולל 366 חדרים.
שווה להציץ בכמה מהחדרים, בחמאם ,חדר האוכל, המטבח, המסגד ובנוף הנשקף מבתי השימוש בנוסח 'בול פגיעה'. שימו לב לקבר שבפינת החצר, המעוטר בתבליטים נאים.
פרסום ראשון :19/07/2010 15:42:53
עדכון אחרון :19/07/2010 23:00:28