דף הבית
אודות
יומני מסע
כתבות
ספרים
מזג האוויר
גלריה
וידאו
סיפורי מסע
מעברי גבול
ENGLISH POSTS
האופנוען מסביליה - הצילומים
"היכולת להתרגל לחברה אשר חולה באופן מוחלט , אינה מדד לבריאות " .

אתר מסעות
מהים השחור לים הלבן

מסע למרוקו
MEDITERRANEAN 2 ATLANTIC

ברוכים הבאים לאתר ארטמוטו
גלישה מהנה

שתף |
כול יומני / מהים השחור לים הלבן     אתרים בעולם     סיפורי מסע - חברים     כל ההתחלות     מהים התיכון לאטלנטי 2010     מסע ליוון עם אופנוע לנבכי הקהילות היהודיות 2011     המסע לאסיה 2012      סובב האדריאטי 2018     חזרה לברלין     כל הקטגוריות

טקלה / טורקיה

טקלה (איטקלה בטורקית) הייתה המומרת הראשונה של השליח הנוצרי פאולוס. לאחר שאוימה עקב אמונתה בדת החדשה ונודתה ממשפחתה ומהחברה כולה,

מערת איטקלה הקדושה / טורקיה / זיו פרידמן
המערה נמצאת לפני העיר על הכביש לכיוון טאשוג'ו, שלט צהוב מפנה אליה ימינה במעלה כביש צר, כחמישה ק"מ מתחנת האוטובוסים, הכניסה בתשלום אך לא תמיד השומר נמצא ואצלו המפתח.


טקלה (איטקלה בטורקית) הייתה המומרת הראשונה של השליח הנוצרי פאולוס. לאחר שאוימה עקב אמונתה בדת החדשה ונודתה ממשפחתה ומהחברה כולה, פרשה אל מערה מחוץ לסיליפקה של ימינו, שם המשיכה בעבודת הקודש שלה, ובמיוחד בריפוי חולים.
בשנת 480 לספירה בנו לכבודה הביזנטיים כנסייה מעל המערה.הקורבן על גשר האבן- פעם בשנה נוהגים תושבי סיליפקה להשליך את ריאותיהם של בהמות שנשחטו מקצה גשר האבן אל נהר הגקסו- מנהג עקוב מדם שנועד לפי המסורת לכפר על אסונה של הכלה שנקברה חיים בתוך יסודות הגשר.
על פי האגדה, במהלך בניית הגשר לא הצליח המהנדס הראשי לקבע את עמוד התמיכה המרכזי בקרקעית הנהר. הוא העלה כקורבן עזים וגמלים רבים כדי לפייס את הרוחות, אך ללא הועיל.
יום אחד, בעודו מתחבט בבעיה, ראה כלה צעירה ושחורת עיניים, עדיין עם חינה על ידיה, קרבה אל הנהר כדי לשאוב מים. הפתרון עלה בו ברגע במוחו. הוא תפש את הכלה הצעירה וקבר אותה בחיים בתוך העמוד המרכזי, העמוד קובע במקומו ובניית הגשר הושלמה.
פעם בשנה נשמעת בסיליפקה זעקתה המבועתת של אישה צעירה, והתושבים רואים בה דרישה להעלות קורבנות אדם נוספים. כדי לפייס את הרוחות הצמאות לדם, שוחטים תושבי העיר עזים וגמלים.
פרסום ראשון :19/07/2010 15:29:58
עדכון אחרון :19/07/2010 16:47:33